Kalkulace ceny obrazu

Informace o vzniku a kalkulaci Obrazu:

Akrylové barvy se používají v umělecké malbě teprve od druhé poloviny minulého století.  Doba vyhotovení obrazu se pohybuje kolem jednoho měsíce. Oproti tomu obraz malovaný olejovými barvami může vznikat i v rámci více měsíců.

Akrylová malba vytlačuje olejomalbu pro své vlastnosti rychlejšího schnutí, pokud požadujete olejomalbu, můžete se na mě obrátit, protože ji velice ráda pro její vlastnosti používám. Je potřeba však počítat s delší dobou vyhotovení a vyšší cenou.

Cena Obrazu moje vlastní tvorba:

Malý obraz (30×25 cm – 40×40 cm): 5.000 Kč – 9.000 Kč
Střední obraz (40×40 cm – 70×50 cm): 9:000 Kč – 18.000 Kč
Velký obraz (70×50 cm – 120×120 cm): 18.000 Kč – 40.000 Kč
Velký obraz od 120×120 cm: 40.000 Kč a více

Každý obraz, který vytvářím, má svůj vlastní příběh a jedinečnou hodnotu. Proto cena každého obrazu je individuální. Záleží na velikosti, složitosti, použitých materiálech a uměleckých hodnotách každého díla.

Nabízím vám možnost vlastnit jedinečný kousek umění, který bude exkluzivní a přizpůsobený vašim přání a potřebám.

 

Ceník Obrazu na zakázku

Dotaz na cenu obrazu na míru je nejčastější otázkou potenciálních klientů. Obraz na míru není třeba svetr s jasně danou cenovkou. Kolik bude výsledné dílo stát, záleží na spoustě faktorů. V tomto článku se vám pokusím ukázat několik z věcí, které cenu a hodnotu díla ovlivňují.

Cena středního obrazu na zakázku začíná na 20.ooo korunách .. ​ Pro někoho je to částka vysoká, pro někoho nízká. Někdo si vystačí s hezkým plakátem z obchodu, někdo chce mít originál šitý na míru. Tvorba cen ve spojitosti s uměním je takovou alchymií. Přesto jsou v ní jasně dané ingredience, ze kterých můžeme vycházet.

Rozměr Obrazu Velikost obrazu můžeme rozdělit do 4 pomyslných skupin:

  • do 40 cm delší strany obrazu (cena je okolo 10 000 - 15 000 Kč)
  • do 100 cm delší strany (cena cca 20 000 - 25 000 Kč)
  • do 150 cm delší strany (cena cca 30 000 - 40 000 Kč)
  • nad 150 cm delší strany (od 50 000 Kč)

Rozměr má vliv na cenu hlavně z důvodu materiálu. Důležitějším faktorem je samozřejmě složitost motivu.

Složitost motivu ​Obecně lze uvést, že abstraktní motivy jsou jednodušší na zpracování, než postavy, zvířata, krajina nebo budovy. Je tam však potřeba více kreativního času. Pro určení přesné ceny vždy potřebuji co nejvíce informací od vás.

Kreativní čas ​Pokud se jedná o kopii obrazu nebo o malování podle fotografie, je zadání vcelku jasné. Když mám od klienta zadání, které potřebuje vymýšlení a návrhy, tak musím odhadnout, kolik času je potřeba pro přípravu návrhů pro danou zakázku a cenu se dozvíte v cenové nabídce na začátku spolupráce.

​Každý malíř potřebuje základní vybavení pro malbu. Existuje mnoho druhů - od levných, které se hodí na takové to "domácí malování", až po profesionální potřeby, které využívám já. Náklady na materiály jsou obsažené v ceně zakázky.

Zašlete poptávku a postup je tento:

První krok musí být z vaší strany - ozvěte se mi. Můžete mi zavolat nebo napsat e-mail. Napište mi ve zkratce vaše přání a představy. Do 48 hodin se s vámi spojím a budeme pokračovat v jednání.

Pro přesné určení ceny potřebuji informace. Budu se vás ptát na vše, co potřebujeme k tomu, aby bylo finální dílo dokonalé.

Můžeme si psát po e-mailu, ale preferuji osobní setkání.

Určení ceny obrazu na zakázku je trochu alchymií. Během našeho jednání zjistím vše potřebné, co ovlivňuje cenu díla (velikost, motiv, složitost, kreativní čas). Cena obsahuje nevratnou zálohu na materiál. Nabídku dostanete během pár dnů na e-mail.

Jakmile máme odsouhlasený rozpočet a případně skici a návrhy, pouštím se do práce. Napínám plátno, míchám barvy, pouštím hudbu v ateliéru a maluji. Během tvorby vás budu informovat o průběhu zakázky fotkami na e-mail.

Budu ráda, pokud se domluvíme na osobním předání. Ať už z důvodu, že u větších formátů je to nejbezpečnější cesta pro předání díla, tak proto, že mě naplňuje reakce klienta z hotového obrazu.